Parafia pw. św. Marii Magdaleny w Czerwonce


 

 


 

Msze Święte

w naszym kościele

w niedziele i święta:

9.00 i 11.00 

 


 

Zobacz nasz kościół
z lotu ptaka

 

 

Licznik odwiedzin

92181
Dzisiaj:
Wczoraj:
W tym miesiącu:
Wszystkie:
131
298
2089
92181

 

 

 

 

słuchaj radia online:

2019-07-21 - Odpust parafialny i poświęcenie prezbiterium, przedsionka i zakrystii

b_160_120_16777215_00_images_joomgallery_originals_2019-07-21_-_poswiecenie_prezbiterium_zakrystii_i_przedsionka_48_dscn2430_20190723_1644889183.jpgW niedzielę 21 lipca 2019 r. Mszy św. odpustowej w Czerwonce przewodniczył J.E. ks. bp. Janusz Stepnowski, pasterz Diecezji Łomżyńskiej. Podczas uroczystości Ksiądz Biskup poświęcił odmalowane, odremontowane prezbiterium, przedsionek i zakrystię. Nasza parafia może poszczycić się nie tylko ciekawą historią świątyni, ale także odpustami parafialnymi. W lipcu szczególnie modlimy się za wstawiennictwem św. Marii Magdaleny, patronki parafii. W parafii od kilku miesięcy stały rusztowania. Długo, ale rzetelnie trwały prace budowlane i remontowe. Dziś cieszymy się z ukończonych prac.

Przed wejściem do świątyni proboszcz parafii ks. dr Jarosław Sokołowski, przywitał dostojnego Gościa.. Rzesza Parafian i naszych Gości zgromadziło się w świątyni. Niektórzy uczestniczyli po raz pierwszy w takim obrzędzie. - Widzieliśmy, jak kapłani błogosławią budynki, przedmioty i rzeczy używane na codzień w liturgii. W takim obrzędzie uczestniczyliśmy pierwszy raz - mówiły zgodnie zapytane parafianki. - Coś niezwykłego. Nagle człowiek zdaje sobie sprawę, że budynek kościoła, który mija codziennie, drzwi przez które wchodzi do kościoła, nie są wcale takie zwykłe, pospolite. To brama, która prowadzi do Domu Bożego. Tu na ziemi jest to kościół, ale kiedyś może przez takie drzwi będziemy wchodzić do wieczności u boku Chrystusa. Teraz jakoś inaczej się przez nie przechodzi... - dodała jedna Pani starszego pokolenia parafianek.

Następnie zgromadzeni wierni uczestniczyli we Mszy św., której przewodniczył bp Stepnowski. W homilii nawiązał do historii kościoła oraz do patronki, św. Marii Magdaleny, która ma w opiece wszystkich parafian, a zwłaszcza chorych, starszych, ubogich i uciśnionych. To jest Dom Boga i Brama Niebios. Tu wstępują i zstępują anioły. Gdy patrzę na was, skupionych, zasłuchanych, to wiem, że trzeba się wyciszyć, bo tu mówią wieki, wołają kamienie. Tędy chodzili uczeni i święci. My dziś tak często troszczymy się o to, co będziemy jeść i pić, a nie troszczymy się o życie wieczne - mówił bp Janusz Stepnowski.

Odpust parafialny to wydarzenie ważne dla całej parafii. Każda wspólnota chce w nim jak najpiękniej i najmocniej uczestniczyć. O oprawę muzyczną uroczystości zadbała pani organistka Izabella. Procesji Eucharystycznej przewodziły róże z Kół Różańcowych działających w naszej parafii, wierni nieśli feretrony i chorągwie. Każdy chciał uczcić to święto i modlić się o potrzebne łaski, dobre życie tu na ziemi a także szczęśliwe życie wieczne z Chrystusem. Jak zapewniają wierni, św. Maria Magdalena nie zostawia ich w potrzebie. - Nie zdarzyło się jeszcze, żeby mnie nie wysłuchała. Oby tak zostało, bo to wierzę, że wstawia się za nami w naszych codziennych, ziemskich sprawach i jak nikt przypomina nam, jak ubodzy bylibyśmy bez Boga - mówił starszy pan, uczestniczący w Mszy Świętej Odpustowej.

Za relację fotograficzną dziękujemy naszej parafiance Małgorzacie.