Parafia pw. św. Marii Magdaleny w Czerwonce


 

 


 

Msze Święte

w naszym kościele

w niedziele i święta:

9.00 i 11.00

 

Zobacz nasz kościół
z lotu ptaka

 

 

Licznik odwiedzin

47018
Dzisiaj:
Wczoraj:
W tym miesiącu:
Wszystkie:
86
68
1673
47018

Artykuł w Głosie Katolickim: "Ze skarbca zasług Chrystusa i Świętych"

b_160_120_16777215_00_images_Glos-Katolicki-1.jpg

Odpust jest darowaniem przed Bogiem za pośrednictwem Kościoła, kar doczesnych, za grzechy zgładzone już, co do winy. Jednym z warunków jest tu brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, a więc: pragnę odrzucić to wszystko, co jest przeszkodą na drodze do pełnego zjednoczenia z Bogiem, tu i teraz – zaczynam nowe życie. Święty Jak Paweł II papież mówił: „Ukrzyżowany Jezus jest wielkim odpustem ofiarowanym przez Ojca ludzkości jako przebaczenie win i zaproszenie do synowskiego życia”. 

Tegoroczny odpust w parafii pw. św. Marii Magdaleny w Czerwonce miał szczególnie uroczysty charakter. Dzięki staraniom Księdza Proboszcza Jarosława Sokołowskiego parafianie mogli radować się obecnością J.E. Księdza Biskupa Janusza Stepnowskiego, który to w niedzielę 21 lipca 2019 r. zaszczycił nas swoją obecnością i przewodniczył uroczystej Mszy Świętej, wygłosił homilię oraz poprowadził odpustową procesję. 

Dostojny gość pobłogosławił i poświęcił: odrestaurowany – drewniany zabytkowy ołtarz główny, odnowiony kościół – odmalowane prezbiterium, zgodnie z zaleceniem konserwatora zabytków, zakrystię, przedsionek zakrystii, kruchtę kościoła pod chórem oraz figurkę Najświętszej Marii Panny nad wejściem do kościoła. 

b_160_120_16777215_00_images_Glos-Katolicki-2.jpgOtaczające ołtarz w kościele w Czerwonce światło i przepiękna przestrzeń wznoszą myśl ku niebu, zanurzają nas w mistycznym dotknięciu Najwyższego Pana. 

Przychodzimy jako parafianie i goście do naszej świątyni parafialnej w Czerwonce, gdzie zawsze czeka na nas miłujące Serce Jezusa w białej Hostii utajone. Przychodźmy jak najczęściej do Miłosiernych oczu Ojca, który spogląda z utęsknieniem na swe dzieci w ciszy konfesjonału, w cierpliwości pośrednika – kapłana. Przychodźmy, aby w ogniu Ducha Świętego dusze nasze upodobnić do tej świątyni – domu Boga. 

SKOSZTUJMY I ZOBACZMY JAK DOBRY JEST PAN !!! 

Izabella Kozłowska - organistka