edytuj
Parafia pw. św. Marii Magdaleny w Czerwonce
Slide
Msze Święte
w naszym kościele
w niedziele i święta:
9.00 i 11.00
Zobacz nasz kościół
z lotu ptaka
św. Maria Magdalena
patronka naszej parafii
słuchaj radia online:

Roku Pańskiego 2018 - już po raz 30-ty z parafii pw. św. Marii Magdaleny w Czerwonce dnia 1 września br. ruszyła pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę. W godzinach popołudniowych dotarliśmy do Sanktuarium w Gidlach, które słynie z cudownych uzdrowień. W kaplicy, gdzie w ołtarzu umieszczona jest 8 cm figurka Matki Bożej Gidelskiej, na ścianach wiszą świadectwa licznych uzdrowień. Ksiądz przewodnik w bardzo ciekawy sposób przedstawił historię powstania kaplicy i po modlitwie każdego z uczestników pobłogosławił. O godz. 16.00 stanęliśmy u wrót Jasnogórskiej Pani.

Zwieńczeniem naszego wyjazdu było niedzielne uczestnictwo we Mszy Świętej dziękczynnej za zebrane plony. Prezydent Polski Andrzej Duda podziękował za trud rolniczej pracy zebranym na Jasnej Górze rolnikom.

Przy pięknej pogodzie główne uroczystości dziękczynienia za plony z Mszą Świętą trwały prawie 3 godziny, a my – pielgrzymi, strudzeni ale zadowoleni w niedzielę wieczorem wróciliśmy do Czerwonki i do swoich domów.

{joomplucat:27 limit=399|columns=5|ordering=descending}