2018-09-01 - Jubileuszowa pielgrzymka autokarowa do Częstochowy
Roku Pańskiego 2018 - już po raz 30-ty z parafii pw. św. Marii Magdaleny w Czerwonce dnia 1 września br. ruszyła pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę. W godzinach popołudniowych dotarliśmy do Sanktuarium w Gidlach, które słynie z cudownych uzdrowień. W kaplicy, gdzie w ołtarzu umieszczona jest 8 cm figurka Matki Bożej Gidelskiej, na ścianach wiszą świadectwa licznych uzdrowień. Ksiądz przewodnik w bardzo ciekawy sposób przedstawił historię powstania kaplicy i po modlitwie każdego z uczestników pobłogosławił. O godz. 16.00 stanęliśmy u wrót Jasnogórskiej Pani.
Zwieńczeniem naszego wyjazdu było niedzielne uczestnictwo we Mszy Świętej dziękczynnej za zebrane plony. Prezydent Polski Andrzej Duda podziękował za trud rolniczej pracy zebranym na Jasnej Górze rolnikom.
Przy pięknej pogodzie główne uroczystości dziękczynienia za plony z Mszą Świętą trwały prawie 3 godziny, a my – pielgrzymi, strudzeni ale zadowoleni w niedzielę wieczorem wróciliśmy do Czerwonki i do swoich domów.
2018-08-15 - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
15 sierpnia to w Kościele Katolickim uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tradycyjnie jest to także święto Matki Boskiej Zielnej.
W tym dniu w szczególny sposób wpatrujemy się w niebo – mówi bp Leszek Leszkiewicz. – Jest to dzień wielkiej radości. Mówi o niebie i o tym, że Maryja doszła do celu, jakim jest raj – dodaje biskup.
–Patrzymy w niebo, prosimy Matkę Bożą, żeby błogosławiła nam na ziemi. Nawet wszystkie te zwyczaje, które wiążą się z tym świętem, jak poświęcenie np. wianków, mówią o tym, że nasze życie chrześcijańskie ma być pięknym owocem dla Boga – tłumaczy bp Leszek Leszkiewicz.
To Maryja przypomina nam, że celem człowieka jest bycie blisko Jezusa.
Samo święto Wniebowzięcia NMP ma długą tradycję, jednak to w 1950 roku, dokładnie 1 listopada, papież Pius XII ogłosił dogmat wiary mówiący, że „Matka Boga, Maryja zawsze Dziewica, po zakończeniu ziemskiego życia z duszą i ciałem została wzięta do chwały niebieskiej”.
Według tradycji Matka Boża ostatnie lata swego życia spędziła w Jerozolimie w pobliżu Wieczernika albo w Efezie.
2018-07-22 - Odpust parafialny ku czci patronki naszej parafii św. Marii Magdaleny
W niedzielę, 22 lipca 2018 r. obchodziliśmy odpust parafialny, ku czci św. Marii Magdaleny, patronki naszej parafii. Msza św. odpustowa, której przewodniczył Ks. kan. dr Adam Filipowicz (Ojciec Duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży), została odprawiona o godz. 12:00. W kazaniu, nasz dostojny Gość, nawiązał do niezwykłego życia św. Marii Magdaleny. Przesłanie to pokazuje jak wielką wartością jest nasze życie i rodzina, szczególnie w dzisiejszych czasach. Ksiądz proboszcz dr Jarosław Sokołowski, serdecznie powitał przybyłych gości naszych rodzin, księży, parafian. Na zaproszenie ks. proboszcza, przyjechali księża z całego dekanatu. Liturgiczną część odpustu zakończyła procesja dookoła świątyni, oraz odśpiewanie „Te Deum - Ciebie Boga wysławiamy”.
Jubileusz 30 lecia Święceń Kapłańskich księdza Proboszcza
24 czerwca 2018 r. odbyła się uroczysta Msza św., podczas której 30-lecie kapłaństwa obchodził ks. Proboszcz dr Jarosław Sokołowski. Ksiądz Proboszcz Jarosław dziękował Bogu za dar kapłaństwa w 30. rocznicę święceń.
Nie zabrakło też życzeń dla proboszcza od przedstawicieli działających na terenie parafii. Wśród licznie przybyłych mieszkańców, we mszy świętej brali udział także bliscy naszego Jubilata oraz lokalne władze. Księże Proboszczu, życzymy Tobie, byś przez całe swoje życie podążał z ufnością i nadzieją za Panem. Wszystko, co robisz, czyń z młodzieńczą pasją. Ciesz się światem i spotykanymi ludźmi, a Twoje serce niech przepełnia miłość, którą podzielisz z potrzebującymi. Staraj się słuchać bardziej Boga niż ludzi, a On pokaże Tobie Prawdę i obdarzy swoim błogosławieństwem.
Chrzest Agatki
17 czerwca 2018 r. o godz 9.00 w naszej wspólnocie parafialnej odbył się chrzest 4-miesięcznej Agatki Budziszewskiej z Lipnik. Szczęśliwi Rodzice to: Dominika i Marek Budziszewscy.
Strona 16 z 22





