Tydzień Biblijny i Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego
Z inicjatywy Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II zatwierdzonej i wspartej przez Konferencję Episkopatu Polski w dniach od 15 do 21 kwietnia 2018 r. przeżywamy w Kościele w Polsce X Tydzień Biblijny.
Pragniemy włączyć się zwłaszcza w ogólnopolską inicjatywę, którą jest Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego jest zaplanowany na początek Tygodnia Biblijnego, czyli na Niedzielę Biblijną (15 kwietnia br.). Przedmiotem lektury będzie List św. Pawła Apostoła do Rzymian. Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego będzie promowany w ogólnopolskich mediach, a zwłaszcza w programie 1 TVP. Będzie to odpowiedź na prośbę Ojca Świętego Franciszka, by Niedziela i Tydzień Biblijny miały szczególnie uroczysty charakter.
Módlmy się, podkreślał św. Jan Paweł II – aby każdy chrześcijanin i każdy człowiek, który poszukuje prawdy, stał się pielgrzymem Pisma Świętego, uczył się spożywać każdego dnia chleb Słowa Życia. Polecajmy tę sprawę Najświętszej Pannie, która przyjmując Słowo Boże stała się Matką Zbawiciela. Uczmy się korzystać z Pisma Świętego jako źródła prawdy objawionej. Ono ułatwi nam wniknąć w głębię Odkupienia i otworzyć się na tajemnicę Chrystusa. Słowo Boże niech kształtuje nasze życie i postępowanie, abyśmy jak Apostołowie stawali się głosicielami i świadkami Dobrej Nowiny aż po krańce ziemi.
2018-04-07 - Trzy śluby w naszej parafii
Kolejnym zwiastunem zbliżającej się wiosny była dzisiejsza uroczystość ślubna trzech par.
O godzinie 12.00 na ślubnym kobiercu stanęli: Joanna z Perzanowa i Adrian z Żarek k/ Częstochowy (woj. śląskie).
O godzinie 15.00 odbyła się uroczystość zaślubin Ewy i Krzysztofa. Ewa pochodzi z Dąbrówki a Krzysztof z Warszawy.
O godzinie 17.00 Przysięgę Małżeńską złożyli sobie i Bogu Ilona i Krystian.
W Kościele zawsze, a zwłaszcza w okresie Wielkanocnym rozwija się nadzieja i zachwyca Miłość.
Niech Dobry Bóg błogosławi nowym parom małżeńskim.
Niedziela Miłosierdzia Bożego
Święto Miłosierdzia Bożego obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wpisał je do kalendarza liturgicznego najpierw Franciszek kard. Macharski dla archidiecezji krakowskiej (1985), a potem niektórzy biskupi polscy w swoich diecezjach. Na prośbę Episkopatu Polski Ojciec Święty Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku Papież ogłosił to święto dla całego Kościoła.
Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).
Chrystus zmartwychwstały ukazuje się niewiastom
Ewangelia wg św Mateusza Mt 28, 8-15.
Gdy anioł przemówił do niewiast, one pospiesznie oddaliły się od grobu z bojaźnią i wielką radością i biegły oznajmić to Jego uczniom.
A oto Jezus stanął przed nimi i rzekł: „Witajcie”. One zbliżyły się do Niego, objęły Go za nogi i oddały Mu pokłon. A Jezus rzekł do nich: „Nie bójcie się. Idźcie i oznajmijcie moim braciom: niech idą do Galilei, tam Mnie zobaczą”.
Gdy one były w drodze, niektórzy ze straży przyszli do miasta i powiadomili arcykapłanów o wszystkim, co zaszło. Ci zebrali się ze starszymi, a po naradzie dali żołnierzom sporo pieniędzy i rzekli: „Rozpowiadajcie tak: Jego uczniowie przyszli w nocy i wykradli Go, gdyśmy spali. A gdyby to doszło do uszu namiestnika, my z nim pomówimy i wybawimy was z kłopotu”.
Oni zaś wzięli pieniądze i uczynili, jak ich pouczono. I tak rozniosła się ta pogłoska między Żydami i trwa aż do dnia dzisiejszego.
Zdjęcia foto wykonała nasza parafianka Małgorzata.
Dziękujemy.
{joomplucat:8 limit=99|columns=4}
Strona 19 z 22






